הפטנט על הויאגרה – האם זה הסוף?

פייזר היא הבעלים הגאה של פטנט US 6,469,012 המגן על תרופת הויאגרה הידועה לטיפול תרופתי אוראלי באין אונות. כעת התפרסם כי טבע קיבלה אישור מותנה מה-FDA לשווק גרסה גנרית של התרופה הפופולארית וכתוצאה מכך הגישה פייזר תביעה כנגד טבע בגין הפרת פטנט.

במהלך השנים נפתחו מספר הליכים בחינה מחודשת נגד הפטנט הזה. לאחרונה הועדה לערעורי פטנטים (BPAI) דחתה ערעור של פייזר נגד החלטת הבוחן לדחות את התביעה הרחבה ביותר של הפטנט לאור הידע הקודם שהיה קיים במועד הגשת הבקשה המקורית. הפעולה האחרונה של טבע מלמדת כי היא סבורה שהפטנט אינו תקף או, לכל הפחות, בתוקפו הנכון הוא לא ימנע את הפצת הגרסה הגנרית של התרופה. יש לציין שאם תוכח הפרה של פטנט על ידי טבע היא צפויה לשלם פיצויים עצומים. כיוון שכך, ולאור העובדה שכל השוק מכיר את הפטנט הזה של פייזר, חזקה כי חכמי הדור של טבע בחנו את תוקפו של הפטנט והיקפו הנכון לפני ולפנים בטרם היא החלה לבצע פעולות שעשויות להתפרש כהפרה של פטנט.

פוסטים באותו נושא:

נכתב על ידי זיו גלסברג

זיו גלסברג, עורך פטנטים ועורך דין, איש תוכנה בעברו ובעל רקע מחקרי בתחום האימות הפורמאלי, הינו שותף במשרד גלסברג, אפלבאום ושות', עורכי דין ופטנטים, ועיקר עיסוקו מתמקד בתחומי הקניין הרוחני, ברישום פטנטים ובניהול סכסוכים בפני ערכאות שיפוטיות.
תגיות: , ,